Samsung Galaxy S21 FE 5G, 6.4", 6/128GB, 4500mAh (SM-G990BZWDEUC) WhiteID EK000574530
Samsung Galaxy S21 FE 5G, 6.4", 6/128GB, 4500mAh (SM-G990BZWDEUC) WhiteID: EK000574530
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 47.999 ден
* 6,4" Dynamic AMOLED 2X FHD+ 120Hz екран, * Snapdragon 888 5G (5 nm) процесор, * IP68 отпорност на прашина и вода
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
* 6,4" Dynamic AMOLED 2X FHD+ 120Hz екран,
* Snapdragon 888 5G (5 nm) процесор,
* IP68 отпорност на прашина и вода
| Бренд | Samsung |
| Боја | Бела |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Смартфон телефони |
| Големина на екран | 6.4 " |
| Тип на екран | 1080 x 2400 piksela Dynamic AMOLED 2X, 20x9 omjer zaslona, Gorilla Glass Victus, HDR10+, Always-on, 120Hz |
| Интерна меморија | 128 GB |
| Проширлива меморија | Da, preko microSD kartice |
| RAM Меморија | 6 GB |
| Задна камера | 48 + 12 + 12 MP |
| Предна камера | 12 MP |
| тип на процесор | Snapdragon 888 5G (5 nm) |
| Kапацитет на батерија | 4500 mAh |
| SIM | Dual |
| Тип на оперативен систем | Android 12 |
| Оперативен систем | Android |
| Останато | Samsung Pay s NFC, Akcelerometar, Barometar, Senzor otisaka prstiju, Žiro senzor, Geomagnetski senzor, Hallov senzor, Senzor svjetla, Proximity Sensor, vodootpornost IP68 |