Villager Ел.косилка Villy 1000 ЕID EK000070548
Villager Ел.косилка Villy 1000 ЕID: EK000070548
- Цена
- 4.100 ден
Villager Ел.косилка Villy 1000 Е.Моќност 1000W, широчина на косење 305мм, површина на косење 300м2, висина на косење: 25-55 mm (3 нивоа), Дијаметар на предни и задни тркалца: 140 mm/ 140 mm, капаци...
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Спецификација
|
Карактеристики Додади во Споредување
|
|
|---|---|
| Категорија | Електрични косилки |
| Мотор | Електричен |
| Погон | Туркачки |
| Површина на косење | 300 m² |
| Тип на мотор | Индукциски електромотор |
| Работен напон | 230 V ~ 50 Hz |
| Влезна сила | 1000 W |
| Ширина на косење | 305 mm |
| Висина на косење | 25 - 55 mm (3 нивоа) |
| Дијаметар на тркалото предно/задно | 140 mm / 140 mm |
| Тип на куќиште | Пластично куќиште |
| Волумен на собирачот | 28 l |
| Maсa | 10 kg |
| Линија на производи | Orange edition |
Опис
Функции:
- Косење
- Собирање
| Тип на производ | Акумулаторски косилки |
| Бренд | Villager |
| Собирач на трева | Да |
| Работна ширина | 30.5 cm |
| Препорачана површина за косење | 300 m² |
| Мин. Работна висина | 25 mm |
| Макс. Работна висина | 55 mm |
| Број на висини | 3 |
| Моќност | 1000 W |
| Самоодна | Не |