Villager VSP 13000 Потопна пумпа за прљава водаID EK000588928
Villager VSP 13000 Потопна пумпа за прљава водаID: EK000588928
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
- Цена
- 3.900 ден
Спецификација
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 04.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Спецификација
| Категорија | Пумпи за вода |
| Тип на мотор | Електро-мотор |
| Работен напон | 230 V ~ 50 Hz |
| Приклучна сила | 750 W |
| Дијаметар на излез (Ø | 1” (25mm) |
| Максимална длабочина на повлекување | 8 m |
| Максимална височина на водениот столб | 8 m |
| Максимален проток на вода | 13 m³/h |
| Максимална температура на водата | 35°C |
| Тип на куќиште на пумпата | Пластично |
| Maсa | 5.6 kg |
| Линија на производи | Orange edition |
Опис
Villager потопувачките пумпи погодни се за хидромелиорација, без оглед на тоа дали се работи за чиста или загадена вода. Во зависност од силата, протоците на овие пумпи се движат од 6 до 18 илјади литри вода на час. Пумпите за чиста вода можаат да вшмукаат честички до 5 mm, додека пумпите за нечиста вода можаат да вшмукаат честички со дијаметар до 15 mm.
Опрема:
- Пластично куќиште
- Одводно црево (oпционалнo)
| Бренд | Villager |
| Гаранција | 2 год. |
| Моќност | 750 W |
| Макс. Висина на достава | 8 m |
| Макс. Длабочина | 8 m |