VIVAX HOME CHO-60CHA100T X аспираторID EK000498146
VIVAX HOME CHO-60CHA100T X аспираторID: EK000498146
100 ДЕНА ТЕСТ! Купете одбрани модели VIVAX вградни уреди и остварете право на пробен период од 100 дена. Промоцијата трае до 31.05.2026г. или додека има на залиха! Погледнете ја целата понуда овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 6.190 ден
100 ДЕНА ТЕСТ!
Кујнски аспиратор кој е целосно вграден во кујнскиот елемент. Опремен е со алуминиумски филтри за маснотии што се перат што овозможуваат ефикасно зафаќање и отстранување на влагата и чадот од ма...
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 14.05.2026
Гаранција: 3+2 god
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
Сјај и впечатливост во кујната - VIVAX кујнски аспиратор CHO-60CHA100T X ефикасно ја отстранува пареата и мирисите при подготовка на храната.
Моќниот и ефикасен мотор од 70 W успешно ги извлекува сите непријатни мириси и маснотии од кујната.
Моќното LED светло ја шири светлината подеднакво по целата работна плоча.
Куќиштето од нерѓосувачки челик лесно се чисти и одржува, како и трислојните алуминиумски филтри за маснотии, кои исто така се перат во машина за садови.
Со помош на три нивоа на работа, перформансите на VIVAX аспираторот CHO-60CHA100T X може лесно да се прилагодат на она што се случува за време на готвењето.
На највисоко ниво на проток на воздух, аспираторот отстранува до 283 m3/h воздух од просторијата.
Моќниот и ефикасен мотор од 70 W успешно ги извлекува сите непријатни мириси и маснотии од кујната.
Моќното LED светло ја шири светлината подеднакво по целата работна плоча.
Куќиштето од нерѓосувачки челик лесно се чисти и одржува, како и трислојните алуминиумски филтри за маснотии, кои исто така се перат во машина за садови.
Со помош на три нивоа на работа, перформансите на VIVAX аспираторот CHO-60CHA100T X може лесно да се прилагодат на она што се случува за време на готвењето.
На највисоко ниво на проток на воздух, аспираторот отстранува до 283 m3/h воздух од просторијата.
| Тип на аспиратор | Каминска |
| Моќност на моторот (W) | 100 |
| Број на нивоа на проток на воздух | 3 |
| Контрола | Механички |
| Осветлување | МРАЗ |
| Тип на филтер | Алуминиум 3 слоја |
| Енергетска ефикасност | Д |
| Шум (мин/максимална брзина) (dB) | 62/68 |
| Проток на воздух (ErP) (m3/h) | 283 |
| Дијаметар на поврзување на одводот (cm) | 15 |
| Материјал | Инокс |
| Боја | Сребрена |
| ширина (cm) | 59,6 |
| висина (см) | 66,0 - 87,0 |
| Длабочина (cm) | 45,3 |
| Ширина на пакувањето (cm) | 65,0 |
| Висина на пакетот (cm) | 53,8 |
| Длабочина на пакување (см) | 24,0 |
| Тежина на уредот (кг) | 5,0 |
| Напојување | 220-240 V AC |
| Тип на производ | Аспиратор |
| Бренд | Vivax |
| Гаранција | 3+2 god |
| Тип на аспиратор | Ѕидна |
| Енергетска класа | D |
| Потрошувачка на ел. енергија | 55 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 68 dB |
| Класа на употребливост на динамика на течност | E |
| Ниво на ефикасност на филтрирање на масти | E |
| Ниво на ефикасност на осветлување | А |
| Број на брзини | 3 |
| Дијаметар на одвод на воздух | 15 cm |
| Проток на воздух при максимлна (регуларна) брзина | 281 m3/h |
| Проток на воздух при минимална брзина | 201 m3/h |
| Екран | Не |
| Функција на време | Не |
| Премаз против отисок од прст | Не |
| Сигуносно исклучување | Не |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 65.7 cm |
| Ширина | 45.3 cm |
| Длабочина | 59.6 cm |
| Нето тежина | 5 kg |
| Бруто тежина | 6.1 kg |