Whirlpool WHVP 65F LM K аспираторID EK000533833
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 14.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 05.06.2026
Гаранција: 2+3 год
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Whirlpool самостоечки аспиратор - WHVP 65F LM K
Whirlpool самостоечки аспиратор се одликува со: црна боја. Алуминиумски филтер за маснотија кој може да се пере во машина за садови LED светло за идеално осветлување. Исклучителен вентилатор за отстранување на пареа, кој обезбедува свежа средина во кујната без маснотии. Уред потесен од 60 cm.








- Razred energetske učinkovitosti: D
- Razred učinkovitosti dinamike tekućine: E
- Razred učinkovitosti filtriranja masnoće: E
- Razred učinkovitosti rasvjete: A
- Ukupna godišnja potrošnja energije (kWh): 72.7
- Razina buke (dB(A)): 60
- Struja (A): 1,1
- Ukupna snaga svjetiljki (W): 2
- Maksimalna ekstrakcija zraka (m³/h): 375
- Maksimalni izlazni recirkulacijski zrak (m³/h): 310
- Zvučna snaga na max. brzini (2010/30/EU): 60
Osnovne značajke:
- Vrsta strukture: Okomito
- Vrsta upravljačkih funkcija: Gumbi
- Perivi filter
- Vrsta korištenih lampica: LED
- Broj svjetala: 2
- Broj postavki brzine: 3
- EAN kod: 8003437621376
- Napon električnih instalacija (W): 142
- Vrsta konstrukcije: Ugradbeni
- Vrsta upravljanja: Elektronička
- Dužina električnog kabela (cm): 150
- Materijal filtra za masnoću: Perivi aluminij
- Vrsta kontrole svjetlosti: On/Off
Dimenzije:
- Visina (cm): 36.0
- Širina (cm): 59.8
- Dubina (cm): 32.6
- Visina proizvoda, bez dimnjaka (mm): 325
| Бренд | Whirlpool |
| Гаранција | 2+3 год |
| Тип на аспиратор | Ѕидна |
| Енергетска класа | D |
| Потрошувачка на ел. енергија | 72.7 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 60 dB |
| Класа на употребливост на динамика на течност | E |
| Ниво на ефикасност на филтрирање на масти | E |
| Ниво на ефикасност на осветлување | А |
| Број на брзини | 3 |
| Дијаметар на одвод на воздух | 15 cm |
| Проток на воздух при максимлна (регуларна) брзина | 375 m3/h |
| Проток на воздух при минимална брзина | 255 m3/h |
| Екран | Не |
| Функција на време | Не |
| Премаз против отисок од прст | Не |
| Сигуносно исклучување | Не |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 36 cm |
| Ширина | 59.8 cm |
| Длабочина | 32.6 cm |
| Нето тежина | 12 kg |
| Бруто тежина | 13.5 kg |