Favorit HCF 300 ЗамрзнувачID EK000563567
Favorit HCF 300 ЗамрзнувачID: EK000563567
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 20.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
ЗАМРЗНУВАЧ HCF 300 Спецификации
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 05.05.2026
Гаранција: 5 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што еКупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје. Погледни повеќе овде.
Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800 ден.
Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800 ден.
ЗАМРЗНУВАЧ HCF 300
Спецификации
| ВОЛУМЕН |
290 L |
|---|---|
| ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА |
A |
| ГАС |
R600A |
| ДИМЕНЗИИ(ШXДXВ) |
1090 X 610 X 850 |
| МЕХАНИЧКА КОНТРОЛА |
ДА |
| КОРПА |
1 |
| ДОПУНСКИ КОРПИ |
2 |
| ЛЕД СВЕТЛО |
ДА |
| НАДВОРЕШНА РАЧКА + КЛУЧ |
ДА |
| WINTER SECURITY |
(-15 СТЕПЕНИ) |
| Тип на производ | Ладилници |
| Бренд | Favorit |
| Гаранција | 5 год. |
| Боја | Бела |
| Енергетска класа | А |
| Поставување на производот | Самостоечки |
| Тип на замрзнувач | Хоризонтален |
| Вкупен волумен | 300 l |
| Капацитет на замрзнување (kg/24h) | 287 kg/24h |
| Потрошувачка на ел. енергија | 113 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 43 dB |
| Одмрзнување на замрзнувачот | Автоматски |
| Промена на насоката на отварање на вратата | Не |
| Висина | 85 cm |
| Ширина | 109 cm |
| Длабочина | 61 cm |
