Electrolux EW7W2612E Машина за сушењеID EK000713142
Electrolux EW7W2612E Машина за сушењеID: EK000713142
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 52.493 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Машина за сушење на Electrolux EW7W2612E
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 18.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Машина за сушење на Electrolux EW7W2612E
| Бренд | Electrolux |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Машини за перење и сушење алишта |
| Енергетска класа на машина за сушење | D |
| Енергетска класа на перална | А |
| Број на вртежи | 1600 okr/min |
| Капацитет на сушење | 6 kg |
| Капацитет на перење | 10 kg |
| Потрошена вода по циклус на перење и сушење | 75 l |
| Потрошувачка на вода по циклус на перење | 47 l |
| Бучавост (dB) | 76 dB |
| Полнење | Предно |
| Вид на мотор | Инвертер |
| Број на програми | 14 |
| Програм на пареа | Да |
| Програм на брзо перење | Да |
| Програм Refresh | Да |
| Програм за едноставно пеглање | Да |
| Програм на брзо сушење | Да |
| Автоматско дозирање на детергент | Не |
| Функција на дополнително додавање на алишта | Да |
| Одложен почеток на работа | Да |
| Aquastop | Да |
| Детска сигурносна заштита | Да |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 84.7 cm |
| Ширина | 59.7 cm |
| Длабочина | 63.6 cm |
| Нето тежина | 76 kg |
| Бруто тежина | 78 kg |