Whirlpool машина за перење и сушење FFWDB 864349 BV EEID EK000713114
Whirlpool машина за перење и сушење FFWDB 864349 BV EEID: EK000713114
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 36.243 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 18.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
5-годишна гаранција на Whirlpool
Whirlpool ви обезбедува дополнителна тригодишна гаранција за сите апарати. Дополнителна гаранција може да добиете со регистрирање на уредот на линкот https://www.garancijabih.com/ најдоцна 30 дена од денот на купувањето. Ако не го регистрирате уредот во рокот, уредот има 2-годишна гаранција.
Whirlpool ви обезбедува дополнителна тригодишна гаранција за сите апарати. Дополнителна гаранција може да добиете со регистрирање на уредот на линкот https://www.garancijabih.com/ најдоцна 30 дена од денот на купувањето. Ако не го регистрирате уредот во рокот, уредот има 2-годишна гаранција.
<скрипта> var headElement = document.getElementsByTagName('глава')[0]; var escScript = document.createElement('скрипта'); escScript.async = точно; escScript.setAttribute('data-shop-id', '1792'); escScript.setAttribute('data-content-language', 'hr'); escScript.setAttribute('data-product-code', '8003437636509'); escScript.setAttribute('data-page-embed-id', 'esc-rich-content'); escScript.src='https://delivery.estorecontent.com/static/rich_content.js'; headElement.appendChild(escScript);
| Бренд | Whirlpool |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Машини за перење и сушење алишта |
| Енергетска класа на машина за сушење | D |
| Енергетска класа на перална | B |
| Број на вртежи | 1400 okr/min |
| Капацитет на сушење | 6 kg |
| Капацитет на перење | 8 kg |
| Потрошена вода по циклус на перење и сушење | 65 l |
| Потрошувачка на вода по циклус на перење | 48 l |
| Бучавост (dB) | 75 dB |
| Полнење | Предно |
| Вид на мотор | Инвертер |
| Број на програми | 15 |
| Програм на брзо перење | Да |
| Програм Refresh | Не |
| Програм за едноставно пеглање | Не |
| Програм на брзо сушење | Не |
| Автоматско дозирање на детергент | Не |
| Функција на дополнително додавање на алишта | Не |
| Одложен почеток на работа | Да |
| Aquastop | Не |
| Детска сигурносна заштита | Не |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 85 cm |
| Ширина | 59.5 cm |
| Длабочина | 54 cm |
| Нето тежина | 66 kg |
| Бруто тежина | 67.5 kg |