Whirlpool FFT M11 9X2BY EE сушараID EK000713184
Whirlpool FFT M11 9X2BY EE сушараID: EK000713184
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 43.749 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 26.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Whirlpool sušilica FFT M11 9X2BY EE
Kapacitet - 9 KG, 6th Sense, 6th Sense automatski prepoznaje količinu rublja i postavlja pravo vrijeme sušenja, jamčeći željeni stupanj sušenja s optimizacijom vremena i energije, tip motora - inverter, tehnologija sušenja - toplinska pumpa, boja vratiju- crna, boja okvira vrata - crna, energetski razred - A++, vrsta zaslona - 7 Segment / 1-24 h, broj programa - 15, Samočisteći filter, Bubanj od nerdjajućeg čelika, indikator punog spremnika, prilagodljiva razina sušenja, FreshCare+, sačuvajte odjeću svježom do 6 sati nakon završetka ciklusa, rapid, odgoda starta, Posteljina, Veliki predmeti/Prekrivači, Pamučni program, Osjetljivo rublje, Program za lakše peglanje, Eco, Jeans, Mix programi, Osvježavanje, Košulje, Svila, Sport, Program za sušenje sintetike, Program za sušenje peškira, Vuna, Woolmark, dubina proizvoda - 649mm, visina proizvoda - 849mm, širina proizvoda - 597mm, razina buke (dB(A)) - 64
| Бренд | Whirlpool |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Машини за сушење алишта |
| Енергетска класа | А++ |
| Тип на сушара | Кондензациска со топлинска пумпа |
| Капацитет на сушење | 9 kg |
| Потрошувачка на ел. енергија | 259 kWh/annum |
| Траење на циклусот на стандардна програма | 250 min |
| Ниво на кондензациска ефикасност | B |
| Бучавост (dB) | 64 dB |
| Поставување на производот | Самостоечки |
| Полнење | Предно |
| Број на програми | 15 |
| Програм за едноставно пеглање | Да |
| Програм на брзо сушење | Да |
| Автоматско сушење по посакуван степен на сушење (AutoDry) | Да |
| Програм Refresh | Да |
| Функција на дополнително додавање на алишта | Не |
| Одложен почеток на работа | Да |
| Детска сигурносна заштита | Да |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 84.9 cm |
| Ширина | 60 cm |
| Длабочина | 64.9 cm |
| Нето тежина | 48.5 kg |
| Бруто тежина | 50 kg |