VIVAX HOME HPI-2001TP индукциска плочаID EK000648115
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 3.090 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 29.04.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800 ден.
Едноставно квалитетно
VIVAX HOME индукциска плоча HPI-1500TP

Индукциската плоча VIVAX HPI-1500TP е омилен кујнски додаток - таа е пренослива индукциона плоча, тешка само 1,8 kg, која лесно може да се носи каде и да е потребно и е идеална за патување.
Исклучително е тенок и компактен, висок само 4,5 cm.
Панелот се контролира со помош на копчиња на допир, а на екранот се прикажуваат податоци за температурата и напојувањето.
VIVAX индукциската преносна плоча HPI-1500TP е кул на допир бидејќи топлината се создава со индукцискиот процес директно во садот за готвење. Ако храната случајно падне од садовите на површината на чинијата, таа нема да изгори на неа.
| Бренд | Vivax |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Плочи за готвење |
| Тип на плоча | Индукциска |
| Број зони за готвење | 1 |
| Flexi Cook зона | Не |
| Функција на автоматско исклучување | Да |
| Индикатор за преостаната топлина | Да |
| Функција на време | Да |
| Детска сигурносна заштита | Да |
| Wifi поврзување | Не |
| Висина | 4.6 cm |
| Ширина | 28 cm |
| Длабочина | 35 cm |
| Нето тежина | 2 kg |