VIVAX HOME TTR-93E+ фрижидер во висина на работна плочаID EK000602837
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
VIVAX Старо за Ново: Замени го стариот апарат со нов VIVAX самостоечки уред и искористи + 5% попуст со кодот: VIVAXSTAROZANOVO! Дознај повеќе овде!
- 10.290 ден
- Цена
- 7.203 ден
Старо за ново +5% со кодот: VIVAXSTAROZANOVO
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 05.05.2026
Гаранција: 5 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800 ден.
Фрижидерот VIVAX TTR-93E+ со замрзнувач со 4 ѕвезди ги задоволува потребите на секој корисник.
Висината на фрижидерот на ниво на работната плоча е идеален избор за простори како што се помали станови, соби, викендици или апартмани.
Волуменот на фрижидерот од 80 L (68 L фрижидер + 12 L замрзнувач) со две стаклени полици ја обезбедува свежината на храната и го продолжува времето на нејзино користење, додека проѕирната фиока на дното на фрижидерот обезбедува можност за одвојување свежо овошје и зеленчук од останатата храна. Замрзнувачот со 4 ѕвезди со вкупен волумен од 12 L обезбедува длабоко замрзнување на зеленчук или месо. Светлината во одделот за фрижидер е дополнителна погодност и помага брзо да се најде храна.
Белата боја на фрижидерот е сигурен избор кој се вклопува во секоја кујна.
| Тип | Слободно стоење |
| Технологија на фрижидер | Конвенционално ладење |
| Технологија за замрзнување | Конвенционално ладење |
| Вкупен нето волумен (l) | 80 |
| Нето капацитет на фрижидерот (l) | 68 |
| Нето волумен на замрзнувачот (l) | 12 |
| Оцена со ѕвездички на замрзнувачот | **** |
| Контрола | Механички |
| Број на полици во фрижидер | 2 |
| Број на фиоки/корпи во фрижидерот | 1 |
| Број на полици во замрзнувачот | - |
| Број на фиоки/корпи во замрзнувачот | - |
| Број на полици во вратата на фрижидерот | 3 |
| Отворање на вратата | Шарките фабрички поставени надесно, но променливи |
| Енергетска ефикасност | Е |
| Бучава (dB) | 41 |
| Климатска класа | N / ST |
| Материјал - врата | Обоен метал |
| Боја | Бело |
| ширина (cm) | 47,2 |
| висина (см) | 85 |
| Длабочина (cm) | 45 |
| Ширина на пакувањето (cm) | 49 |
| Висина на пакетот (cm) | 85 |
| Длабочина на пакување (см) | 46 |
| Тежина на уредот (кг) | 20,2 |
| Напојување | 220-240 V AC |
| Тип на производ | Ладилници |
| Бренд | Vivax |
| Гаранција | 5 год. |
| Боја | Бела |
| Енергетска класа | E |
| Поставување на производот | Самостоечки |
| Тип на производ | Комибиниран ладилник |
| Начин на ладење | Статички |
| Вкупен волумен | 80 l |
| Волумен на фрижидерот | 68 l |
| Волумен на замрзнувачот | 12 l |
| Потрошувачка на ел. енергија | 137 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 41 dB |
| Промена на насоката на отварање на вратата | Да |
| Аларм за отворена врата | Не |
| Диспанзер за вода | Не |
| Ледомат | Не |
| Автоматско одмрзнување на фрижидерот | Не |
| WiFI вграден | Не |
| Висина | 85 cm |
| Ширина | 47.2 cm |
| Длабочина | 45 cm |
| Нето тежина | 20.2 kg |