VIVAX HOME MO-4201 Black мини шпоретID EK000594674
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 7.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 02.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
VIVAX мини печка MO-4201 Црна е вистинскиот избор за кујни каде што нема доволно простор за стандардна рерна. Пренослив е и може да се користи при патувања.
Рерната е со капацитет од 42 литри и моќност од 2500 W (печка 1300 W, грејни плочи 1500 W+1000 W).
Димензиите на грејните плочи се 180 mm и 145 mm. Рерната има горно и долно скриено грејач, променлив термостат 0-320 °C, 3 функции за печење и дополнителна функција за правење јогурт и полесно чистење.
Вратата на рерната има двојно стакло и метална рачка.

Стандардната опрема на мини печката VIVAX MO-4201 Black вклучува плиток сад за печење и решеткана полица.
| Волумен на рерната (l) | 42 |
| Моќност на рерната (W) | 2500 |
| Моќност на големата грејна плоча (W) | 1500 |
| Моќност на малата грејна плоча (W) | 1000 |
| Дијаметар на големата грејна плоча (cm) | 18 |
| Дијаметар на малата грејна плоча (cm) | 14 |
| Начин на работа | Мала + голема грејна плоча; мала рингла + рерна, рерна (горен грејач, долен грејач, долен+горен грејач) |
| Додатоци | Плиток сад за печење + решетка полица |
| ширина (cm) | 52,0 |
| висина (см) | 36,0 |
| Длабочина (cm) | 45,0 |
| Ширина на пакувањето (cm) | 56,5 |
| Висина на пакетот (cm) | 38,0 |
| Длабочина на пакување (см) | 48,0 |
| Тежина на уредот (кг) | 12,1 |
| Напојување | 220-240 V AC |
| Бренд | Vivax |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на печка | Електрична |
| Волумен на рерна | 42 l |
| Број на програми | 3 |
| Функција на додавање на пареа | Не |
| Меко затварање на врата | Не |
| Висина | 36 cm |
| Ширина | 52 cm |
| Длабочина | 45 cm |