Gorenje GE5A21SH Електричен шпоретID EK000496981
Gorenje GE5A21SH Електричен шпоретID: EK000496981
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 10% со кодот: ulovi10 ! Дознај повеќе овде!
- 18.490 ден
- Цена
- 15.599 ден
Улови +10% со кодот: ulovi10
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 02.06.2026
Гаранција: 2+3 год
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката

ФУНКЦИЈА ЗА ПИЦА
Најдобрата пица во градот
Оваа програма со прилагодлива температура за печење до 300°C е специјално дизајнирана да ви помогне да печете совршена пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.
Рамномерно печено секој пат
Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите.Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна.Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.
Едноставно чистење
AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во садот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.
Двоен грејач за рамномерно крцкава храна
Најдобри резултати за печење се постигнуваат со комбинација на голем и мал грејач, кога помалиот грејач се наоѓа во внатрешноста на поголемиот. Мудро позиционирање на грејачот обезбедува оптимална циркулација на топол воздух и носи одлични резултати за печење секој пат - така што храната е крцкава однадвор и мека одвнатре.
Навистина отпорен, а ултра мазен
Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.
XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна
Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.
| Тип на производ | Шпорети |
| Бренд | Gorenje |
| Гаранција | 2+3 год |
| Боја | Сиво/Црна |
| Тип на шпорет | Електрични |
| Енергетска класа | А |
| Поклопец | Стакло |
| Екран | Не |
| Волумен на рерна | 68 l |
| Тип на печка | Електрична |
| Број на функции на рерната | 6 |
| Одмрзнување | Не |
| Функција на додавање на пареа | Не |
| Телескопска водилка на извлекување | Не |
| Меко затварање на врата | Не |
| Број зони за готвење | 4 |
| Индикатор за преостаната топлина | Не |
| Функција на време | Не |
| Детска сигурносна заштита | Не |
| Висина | 85 cm |
| Ширина | 50 cm |
| Длабочина | 59.4 cm |
| Нето тежина | 40.1 kg |
| Бруто тежина | 43.3 kg |