Xiaomi H40 Роботска правосмукалкаID EK000819797
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 24.999 ден
- Цена
- 18.499 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 03.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Xiaomi Robot Vacuum H40 - Pametni robotski usisavač
Čišćenje bez imalo muke!
Xiaomi Robot Vacuum H40 е роботска правосмукалка со моќ на вшмукување до 10000 Pa* и повеќедимензионалna технологија против заплеткување, т.е. структура слична на чешел ефикасна за чистење на коса од различни големини и типови во 5 чекори (бришење, виткање, собирање, чешлање и шмукување). Правосмукалката може да вшмука сè, од фина прашина до храна за домашни миленици или житарки, а можно е да се избере соодветното вшмукување во 4 режими на работа.:тивок режим, стандарден, моќен и турбо режим. Роботската правосмукалка доаѓа со сад за прашина од 350 мл i резервоар за вода од 210 мл s 3 нивоа на проток на вода кој се управува преку апликацијата Xiaomi Home! Правосмукалката нуди 4 видови на чистење: истовремено усисување и влажно бришење, само усисување или само влажно бришење и длабинско усисување пред перење.
Xiaomi Robot Vacuum H40 доаѓа со самопразнечка станица кој содржи голема вреќа за прашина од 4 литри која може да издржи празнење до 90 дена, овозможувајќи лесно отстранување без потреба од дневно празнење. Кесите за еднократна употреба се дизајнирани така што има мал контакт со прашина, што е идеално за лицата кои страдаат од алергии.
Xiaomi Robot Правосмукалка H40 исто така вклучува и паметни функции како што се зони за чистење, поставки за чистење теписи, ограничени зони и избегнување пречки/наклони на патот повеќе сензори. Можеда се управуваод далечина преку апликација Xiaomi Home што овозможува персонализирани поставки, закажано чистење и следење во реално време. Покрај тоа, поддржува гласовна контрола преку Amazon Alexe i Google Асистент*.
Уредот користи LDS паметен систем за навигација за брзо мапирање и прецизно чистење, вклучувајќи креирање и складирање 3D tlocrta. Во апликацијата Xiaomi Home, можно е да зачувате повеќе мапи или повеќе катови, а исто така да менувате помеѓу катовите и да ја следите патеката за чистење во реално време.Батеријата од 5200 mAh овозможува до 180 минути* работа. uстандарден режим, кој е погоден за големи станови.
Со својот бел и минималистички дизајн, Xiaomi Robot Vacuum H40 Лесно ќе се вклопи во секој ентериер!



| Боја | Бела |
| Длабочина | 34 cm |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Xiaomi |
| Тип на производ | Роботски правосмукалки |
| Капацитет на резервоар за прашина | 0.35 l |
| Капацитет на резервоар за вода | 0.21 l |
| База за автоматско празнење на садот | Да |
| Мокро вшмукување | Да |
| Мапирање на просторот | Да |
| WiFI вграден | Да |
| LED осветлување | Не |
| Четка за отстранување на влакна од домашни миленици | Не |
| Висина | 9 cm |
| Ширина | 34 cm |
| Нето тежина | 3.64 kg |