Favorit LED TV 75U20B-G1 UHD, CI+, Android, телевизорID EK000798769
Favorit LED TV 75U20B-G1 UHD, CI+, Android, телевизорID: EK000798769
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 32.900 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 03.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова





| Спецификации | |
|---|---|
| Дијагонала | 75" |
| Екран | LED |
| Резолуција | 3840×2160 (UHD) |
| Тјунер | DVB-T2/S2 |
| ОСВЕТЛУВАЊЕ | 240-260CD/M2 +/-10% |
| ВРЕМЕ НА ОДГОВОР | 8 ms |
| SMART | √ |
| WIRELESS | ВГРАДЕН |
| ПОВРЗУВАЊЕ | LAN-1, HEAD PHONE 1; COAX AUDIO-1; RF IN 2; HDMI, 2 USB ВЛЕЗА, CI 1, WI-FI |
| АНДРОИД ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ | ANDROID 14 |
| БОЈА НА РАМКА | ЦРНА |
| МЕМОРИЈА | MEMORY ROM 8 GB, RAM 1.5 GB |
| ЈАЗИК | МАКЕДОНСКИ; АНГЛИСКИ; АЛБАНСКИ; СРПСКИ |
| ДАЛЕЧИНСКО | СО ДИРЕКТНО NETFLIX ; YOUTUBE КОПЧЕ |
| ИНТЕРНЕТ | SMART TV BROWSER (NETFLIX; YOU TUBE) |
| ПОДДРЖУВА АПЛИКАЦИИ НА GOOGLE PLAY | √ |
| PVR ФУНКЦИЈА ЗА СНИМАЊЕ НА СОДРЖИНА | √ |
| DVB-C | √ |
| DVB-T2/S2 | √ |
| ЗВУЧНИЦИ | 2X10W |
| НОГАРКИ | ЦРНИ |
| ДИМЕНЗИИ (ШXВXД) СО НОГАРКИ | 1668MM X 318MM X 1041MM |
| ДИМЕНЗИИ (ШXВXД) БЕЗ НОГАРКИ | 1668MM X 163MM X 1116MM |
| ТЕЖИНА (бруто/нето) | 40.2 / 30.3 кг |
| Тип на производ | Телевизори |
| Бренд | Favorit |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| USB 2.0 | 2 kom |
| Освежување на слики [Hz] | 60 Hz |
| Оперативен систем | Android |
| TV tuner | DVB-T2/S2 |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | LED |
| Резолуција | 3840 x 2160 |
| Дијагонала | 75"/190 cm |