LG 55 QNED 92A6A телевизорID EK000857888
LG 55 QNED 92A6A телевизорID: EK000857888
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 59.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 22.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Дисплеј
Дијагонала (")
55
Главни карактеристики
•Телевизор
•55"(139cm)4К QNED MiniLED SMART
•Резолуција:3840x2160px
•Refresh rate:120Hz (144Hz VRR)
•Процесор:а8 АI Processor 4K Gen2
•AI Upscaling:a8 4K Super Upscaling
•Dolby Vision/HDR10/HLG
Главни карактеристики
•FILMMAKER Mode
•Dynamic Tone Mapping Pro
•Motion Pro
•AI Picture Pro
•Precision Dimming
•FreeSync(AMD)
•ALLM (Auto Low Latency Mode)
Главни карактеристики
•VRR (Variable Refresh Rate - Up to 144Hz)
•Game Optimization
•Оперативен систем:WebOS 25
•LG ThinQ
•Apple AirPlay2/GoogleCast
•Озвучување:40W
•AI Sound: a8 AI Sound Pro (Virtual 9.1.2 Up-mix)
Главни карактеристики
•Порти:4xHDMI(eARC,ALLM),1xLAN,1xSPDIF,2xUSB,2xRF Entry
•DVB-T2/T,DVB-C,DVB-S2/S
Можни се печатни грешки или евентуални отстапки во изгледот на производите
| Тип на производ | Телевизори |
| Бренд | LG |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Останато | a8 4K Super Upscaling | LED tehnologija | HDR10 | AirPlay 2 | Chromecast | Bluetooth v 5.0 | 4K Upscaler | Ultra Surround | Google Assistant | Time Shift | Snimanje TV sadržaja | Teletekst |
| USB 2.0 | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Освежување на слики [Hz] | 120 Hz |
| Оперативен систем | WebOS |
| звук | 40 W |
| WiFI вграден | Да |
| TV tuner | DVB-T2/T/C/S2/S |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | QNED |
| Резолуција | 3840 x 2160 (4K) |
| HDR | Да |
| HDMI 2.0 | 2 kom |
| Етернет влез | Да |
| Дијагонала | 55"/140 cm |
| дигитален излез | Да |
| Далечински управувач | Стандард |
| CI+ | Да |