LG 65 OLED C51 LA телевизорID EK000857898
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 119.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 22.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Високо ниво на визуелни детали со супериорен алфа 9 AI процесор Gen8
Вештачката интелигенција на нашиот процесор анализира и подобрува секој кадар детално. Со препознавање на лица, не само што обезбедува 4K визуелен квалитет, туку и подобрен израз на лицето и длабочина.

Посветли визуелни ефекти со засилувач на осветленост
Процесорот Alpha 9 со вештачка интелигенција Gen8 и нашиот нов алгоритам за подобрување на осветлувањето испорачуваат посветли слики.

Совршена црна боја - и во светли и во темни средини
Технологијата Perfect Black е UL потврдена и испорачува длабоки црни тонови за подобрување на осветленоста и контрастот, без разлика дали просторијата е светла или темна.

* LG OLED екранот е UL потврден за супериорни нивоа на црна боја, мерени според стандардите за рефлектанца на прстенеста светлина IDMS 11.5, врз основа на типично осветлување во затворен простор (од 200 лукса до 500 лукса).
*Вистинските перформанси може да варираат во зависност од амбиенталното осветлување и околината за гледање.
Брилијантни бои
Сертифициран за 100% волумен на бои и 100% веродостојност на боите. Уживајте во прецизни, живописни бои дури и на сончева светлина или темни средини.

*Сертификатите „100% верност на боите“ и „100% волумен на боите по DCI-P3“ важат за OLED телевизорите од 2025 година.
* LG OLED екранот е UL-верификуван за совршена боја во согласност со стандардите за рефлексија на светлината од прстенот IDMS 11.5.
* 100% волумен на боите е дефиниран како перформанси на екранот еднакви или поголеми од стандардната големина на волумен на боите DCI-P3, како што е независно тестирано од Intertek.
* LG OLED екранот доби сертификат од Intertek за 100% верност на боите, кој се мери според стандардот CIE DE2000 со 125 гами на бои.
AI Picture Pro го оживува секој кадар
AI Super Upscaling и OLED Dynamic Tone Mapping ги анализираат елементите на секој кадар за да ја подобрат резолуцијата, осветленоста, длабочината и јасноста.
Уживајте во вашето искуство со вештачка интелигенција со магичното далечинско управување со вештачка интелигенција со наменско копче за вештачка интелигенција
Контролирајте го вашиот телевизор лесно со AI Magic Remote - не е потребен дополнителен уред! Благодарение на сензорот за движење и функцијата за скролување, кликнете, влечете и пуштајте како далечински глушец или едноставно давајте гласовни команди.
AI пребарување
Прашајте го вашиот телевизор што сакате. Вградената вештачка интелигенција го препознава вашиот глас и брзо дава персонализирани препораки за вашето барање. Исто така, можете да добиете дополнителни резултати и решенија со помош на Microsoft Copilot.

AI chatbot
Комуницирајте со вештачкиот чет-бот преку вашиот AI Magic Remote и управувајте со сè, од конфигурирање на поставките до решавање проблеми. Вештачката интелигенција може да ја разбере намерата на корисникот и да обезбеди моментални решенија.

Волшебник за вештачка интелигенција
Напредните алгоритми ги учат вашите преференции користејќи 1,6 милијарди опции за слика. Врз основа на вашите избори, вашиот телевизор создава персонализирана слика само за вас.

Звучен волшебник за вештачка интелигенција
Изберете го аудио клипот што ви се допаѓа од листата. Од 40 милиони параметри, вештачката интелигенција создава персонализиран звучен профил прилагоден на вашите преференции.
5 години ажурирања со наградуваната програма webOS Re:New
Искористете ги најновите функции и софтвер со годишни надградби. Награден за иновации на CES во категоријата сајбер безбедност, чувствувајте се безбедно знаејќи дека webOS ја гарантира безбедноста на вашата приватност и податоци.

| Тип на производ | Телевизори |
| Бренд | LG |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Останато | α9 AI procesor 4K Gen8 | Dolby Vision | HDR10 | Zatamnjivanje piksela | OLED dinamičko mapiranje tonova Pro | 10 načina rada | LG ThinQ aplikacija | α9 AI Sound Pro | Clear Voice Pro | LG ThinQ aplikacija | Teletekst |
| VESA стандард | 300 x 200 |
| Тежина | 9.7 kg |
| (В х Ш х Д) без постоље | 826 x 1441 x 45,1 mm |
| (В х Ш х Д) со постоље | 880 x 1441 x 2230 mm |
| USB 2.0 | 3 kom |
| Bluetooth | Да |
| Освежување на слики [Hz] | 120 Hz |
| Енергетска класа | G |
| Оперативен систем | WebOS |
| звук | 40 W |
| WiFI вграден | Да |
| TV tuner | DVB-T2/C/S2 |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | LED |
| Резолуција | 3840 x 2160 (4K) |
| осветлување | Rubno |
| Композитни влез | Не |
| Компонентни влез | Не |
| HDR | Да |
| HDMI 2.0 | 2 kom |
| Етернет влез | Да |
| Дијагонала | 65"/165 cm |
| дигитален излез | Да |
| Далечински управувач | SMART |
| CI+ | Да |