LG 65 QNED70A6A телевизорID EK000857911
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 43.999 ден
- Цена
- 31.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 05.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
LG QNED телевизор 65QNED70A6A (MODEL 2025)
LG QNED 65QNED70A6A нуди уште поголемо искуство на екранот од 165 см, со 4K Ultra HD резолуција и напреден α7 AI процесор 4K Gen8. Благодарение на HDR10/HLG и Dynamic QNED Color технологијата, сликите се исклучително реалистични и живописни. Телевизорот доаѓа со webOS 25, поддршка за ThinQ AI, AI Chatbot и Multi View, како и премиум звук со AI Sound Pro (Virtual 9.1.2).
Главни карактеристики:
-
65” (165 cm) 4K Ultra HD QNED екран
-
Dynamic QNED Color + 4K Super Upscaling
-
α7 AI Processor 4K Gen8
-
webOS 25 + ThinQ AI + Multi View
-
HDR10 / HLG + FILMMAKER MODE™
-
VRR (do 60Hz), ALLM, HGIG, Game Optimiser
-
AI Sound Pro (Virtual 9.1.2) + WOW Orchestra
-
Magic Remote
| Бренд | LG |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Останато | α7 AI Processor 4K Gen8 | 4K Super Upscaling | Dynamic QNED Color | HDR10 / HLG | FILMMAKER MODE™ | Dynamic Tone Mapping | 10 načina slike | Automatska kalibracija | HGIG Mode | ALLM (Auto Low Latency Mode) | VRR (do 60Hz) | Game Dashboard | ThinQ AI | Magic Remote Control | Smartphone Remote App | Intelligent Voice Recognition | Apple AirPlay2 | Google Cast | Google Home/Hub | AI Chatbot | AI Picture Wizard | AI Sound Pro (Virtual 9.1.2 Up-mix) | Clear Voice Pro | AI Acoustic Tuning | LG Sound Sync | Bluetooth Surround Ready (2 Way Playback) | Sound Mode Share | WOW Orchestra | Family Settings | Kompatibilnost sa USB kamerom | High Contrast | Invert Colors | Gray Scale |
| VESA стандард | 300 x 200 |
| Тежина | 16.8 kg |
| (В х Ш х Д) без постоље | 841 × 1.455 × 67,9 mm |
| (В х Ш х Д) со постоље | 900 × 1.455 × 255 mm |
| USB 2.0 | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Освежување на слики [Hz] | 60 Hz |
| Оперативен систем | WebOS |
| звук | 20 W |
| WiFI вграден | Да |
| TV tuner | DVB-T/T2/C/S/S2 |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | QNED |
| Резолуција | 3840 x 2160 (4K) |
| осветлување | Дирекно |
| Композитни влез | Не |
| Компонентни влез | Не |
| HDR | Да |
| HDMI 2.1 | 3 kom |
| Етернет влез | Да |
| Дијагонала | 65"/165 cm |
| дигитален излез | Да |
| Далечински управувач | SMART |
| CI+ | Да |