LG UHD 55 NANO 80A3B телевизорID EK000857916
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 32.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 01.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
55-инчен LG NanoCell AI NANO80 4k паметен TV 2025
Нурнете се во светот на автентичните бои

Запознајте го моќниот и паметен алфа 7 AI процесор Gen8
Со значителни подобрувања во перформансите, побрзата обработка од алфа 7 AI процесорот Gen8 сега испорачува 4K квалитет на слика со многу подобра острина и длабочина од порано.

*Во споредба со паметен телевизор од основно ниво со AI процесор Gen6 од Alpha 5 од истата година, врз основа на споредба на интерни спецификации.
Чисти бои во вистинска 4K резолуција
Гледајте 4K содржина со живописна точност на боите и остри детали, правејќи ја секоја сцена визуелно впечатлива и пријатна.
4K Супер зголемувањето на резолуцијата го оживува секој кадар
Моќниот процесор на LG ја зголемува резолуцијата на оригиналниот квалитет. Уживајте во 4K Super Upscaling за подобрена резолуција, осветленост и јасност.

HDR10 Pro
Живите бои и осветленоста ја подигнуваат резолуцијата на екранот на нови височини. Уживајте во подобрен квалитет на сликата со поостар контраст.

AI Magic Remote го надополнува искуството со вештачка интелигенција
Лесно контролирајте го вашиот телевизор со магичното далечинско управување со вештачка интелигенција — не е потребен дополнителен уред! Со сензор за движење и тркало за скролување, насочете и кликнете за да го користите како глушец во воздух или едноставно изговорете гласовни команди.

| Тип на производ | Телевизори |
| Бренд | LG |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Останато | α5 AI Processor 4K Gen7 | NanoCell tehnologija | Nano Color | PMI 100Hz | Edge LED Local Dimming | HFR (High Frame Rate) | 4K Upscaler | Ultra Surround | Clear Voice III | Time Shift | Snimanje TV sadržaja | Teletekst |
| VESA стандард | 300 x 300 |
| Тежина | 14.1 kg |
| (В х Ш х Д) без постоље | 715 x 14235 x 57,5 mm |
| (В х Ш х Д) со постоље | 780 x 1235 x 230 mm |
| USB 2.0 | 3 kom |
| Bluetooth | Да |
| Освежување на слики [Hz] | 60 Hz |
| Енергетска класа | G |
| Оперативен систем | WebOS |
| звук | 20 W |
| WiFI вграден | Да |
| TV tuner | DVB-T2/C/S2 |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | NanoCell |
| Резолуција | 3840 x 2160 (4K) |
| осветлување | Rubno |
| Композитни влез | Не |
| Компонентни влез | Не |
| HDR | Да |
| HDMI 2.0 | 2 kom |
| Етернет влез | Да |
| Дијагонала | 55"/140 cm |
| дигитален излез | Да |
| Далечински управувач | SMART |
| CI+ | Да |