LG UHD 98 UT91006 LA телевизорID EK000857921
LG UHD 98 UT91006 LA телевизорID: EK000857921
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 119.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 22.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Дисплеј
Дијагонала (")
98
Главни карактеристики
Телевизор
98"(249cm)4K UHD LED SMART
Резолуција:3840x2160px
Refresh rate:120Hz
Процесор:а8 AI Processor 4K
AI Upscaling:a8 4K Super Upscaling
FILMMAKER Mode
Главни карактеристики
Dynamic Tone Mapping Pro
HDR10, HLG
HGIG,ALLM,VRR(до 120Hz)
Оперативен систем:webOS 24
Apple Airplay2/Home, Google Home,LG ThinQ
Magic Remote
Озвучување:40W 2.2
Главни карактеристики
AI Sound:a8 AI Sound Pro (Virtual 9.1.2 Up-mix)
WiFi5,Bluetooth 5.1
Порти:4xHDMI,2xUSB,1xLAN,2xRF,1xSPDIF,1xCI Slot
DVB-T2/T (Terr-registerial), DVB-C (Cable), DVB-S2/S (Satellite)
| Тип на производ | Телевизори |
| Бренд | LG |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Останато | α8 AI Processor 4K Gen2 | α8 AI Super Upscaling 4K | Magic Remote | FILMMAKER Mode | Apple Airplay2/Home, Google Home,LG ThinQ | HGIG,ALLM,VRR(до 120Hz) |
| USB 2.0 | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Освежување на слики [Hz] | 120 Hz |
| Оперативен систем | WebOS |
| звук | 40 W |
| WiFI вграден | Да |
| TV tuner | DVB-T2/C/S/S2 |
| Тип на ТВ | SMART |
| Технологија на телевизорот | LED |
| Резолуција | 3840 x 2160 (4K) |
| HDR | Да |
| HDMI 2.1 | 4 kom |
| Етернет влез | Да |
| Дијагонала | 98"/249 cm |
| дигитален излез | Да |
| Далечински управувач | SMART |
| CI+ | Да |