Acer Aspire 17 A17-51M NX.KZZEX.004, 17.3" FHD IPS, Intel Core 7 150U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859817
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 59.999 ден
- Цена
- 49.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Acer Aspire 17 A17-51M
Удобен лаптоп со голем екран и нова генерација на Intel Core процесор за секојдневна работа.
17.3" IPS Full HD екран нуди јасен и остар приказ.
Ergonomska тастатура полнење големина со нумерички дел.
Сиво куќиште со чисти линии и дискретен изглед.
Технички спецификации
Процесор
Intel Core 7 150U, 10 јадра / 12 нишки, 1.8 GHz
Графика
Intel UHD Graphics
Меморија
16 GB LPDDR5
SSD
512 GB PCIe 4.0 NVMe SSD
Екран
17.3" FHD (1920x1080), IPS, мат
Порти
2x USB-A (USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C (USB 4.0 / Thunderbolt 4), 1x HDMI, 1x RJ-45 (LAN)
Зошто да го купите Acer Aspire 17 A17-51M?
Kombinira голем 17.3" екран и модерни komponente за удобен, сигурна работа.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Acer |
| Copilot PC | Ne |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Intel Core 7 |
| Модел на процесор | 150U |
| Брзина на процесор | 1.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Intel UHD Graphics |
| Модел на графичка карта |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 2 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| WiFI вграден | Да |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.09 kg |