Acer Aspire 17 NX.KZVEX.002, 17.3" Full HD IPS, Intel Core i5-1334U, 16GB LPDDR5 RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859825
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 51.990 ден
- Цена
- 42.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Кратки технички карактеристики:
Acer Aspire 17 е модерен лаптоп со голем 17,3" Full HD IPS екран, идеално за работа, мултимедија и секојдневна употреба. Го придвижува моќен Intel Core и5-1334U процесор со максимален такт до 4.6 GHz, со поддршка 16 GB LPDDR5 RAM за брзо и флуидно извршување апликации.
За складирање на податоци се користи брз 512 GB PCIe NVMe SSD, а за приказ на графика е задолжена Intel Iris Xe Graphics интегрирана картичка. Лаптоп доаѓа со претходно инсталиран Windows 11 Home оперативен систем, веднаш спремен за употреба.
Со 53 Wh Li-Ion батерија, обезбедува мобилност и траење на батерија преку цел ден.
|
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | i5-1334U |
| Брзина на процесор | 1.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.09 kg |
