Acer Aspire Lite 15 AL15-44P-R17Z, NX.DJWEX.001, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 7430U, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859776
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 42.999 ден
- Цена
- 33.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Acer Aspire Lite 15 AL15-44P-R17Z
Лаптоп кои комбинира ефикасен Ryzen 5 процесор, 16 GB RAM и брз 1 TB NVMe SSD за сигурна работа во секојдневни канцелариски и домашни задачи.
15.6" FHD (1920x1080) екран за јасен и удобен приказ содржина.
Полна тастатура стандардна големина.
Модерен, тенок дизајн со чисти линии и елегантен завршна обработка.
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7430U, 4 јадра / 8 нишки, 2.3 GHz, max. 4.3 GHz
Графика
AMD Radeon Graphics
Меморија
16 GB DDR4
SSD
1 TB PCIe NVMe SSD
Екран
15.6" FHD (1920x1080)
Порти
2x USB-A (USB 3.2), 1x USB-C (USB 3.2), 1x HDMI, 1x RJ-45 (LAN), 1x microSD, 1x 3.5mm audio
Зошто да го купите Acer Aspire Lite 15 AL15-44P-R17Z?
Nudi одличен сооднос перформанси и цена, со голема складирање и stabilan работа за секојдневни потреби.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7430U |
| Брзина на процесор | 2.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 4 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 1 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.79 kg |