Acer Aspire Lite 16 AL16-54P, NX.D76EX.00D, 16" WUXGA IPS 60Hz, Intel Core i5-1334U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Free DOS, лаптопID EK000859788
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 37.999 ден
- Цена
- 28.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ACER Aspire Lite 16 i5-1334U
Acer Aspire Lite 16 е лаптоп наменет за домашна и секојдневна употреба, опремен Intel Core и5 процесор 13. генерација, 16 GB DDR5 работна меморија и брз 512 GB NVMe SSD за сигурна и флуидна работа. 16-инчен IPS WUXGA екран нуди повеќе вертикален простор за продуктивност, додека Wi-Fi 6 и Bluetooth 5.1 обезбедуваат стабилно и брзо поврзување.
16" WUXGA (1920x1200) IPS екран со против отсјај премаз за удобно гледање
Тастатура полнење големина без позадинско осветлување за удобно пишување
Сиво куќиште модерен и минималистички дизајн со тенко и лесно куќиште од 1.49 kg
Технички спецификации
Процесор
Intel Core i5-1334U, 10 јадра (2P + 8E) / 12 нишки, 1.3 GHz, max. 4.6 GHz
Графика
Intel Iris Xe Graphics
Меморија
16 GB DDR5
SSD
512 GB NVMe SSD
Екран
16" WUXGA (1920x1200), IPS, Против отсјај
Порти
2x USB-A (USB 3.2 Gen 1, 5Gbps), 2x USB-C, 1x HDMI, 1x RJ-45 (LAN), 1x комбиниран audio 3.5mm, 1x power приклучок
Зошто да го купите ACER Aspire Lite 16 i5-1334U?
Одличен сооднос перформанси и цена со модерен 16" IPS екран, моќен и5 процесор и 16 GB DDR5 меморија за удобен секојдневна работа.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сива |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | 1334U |
| Брзина на процесор | 3.4 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 2 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| WiFI вграден | Да |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.49 kg |