ASUS Vivobook 15 E1504FA-BQ1867, 90NB1233-M001X0, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 7520U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000858047
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 29.999 ден
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 10.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
ASUS Vivobook 15
ASUS Vivobook 15 обезбедува идеална рамнотежа помеѓу перформансите и мобилноста. Опремен со процесор AMD Ryzen 5 7520U, 16 GB LPDDR5 меморија и брз SSD од 512 GB, овој модел овозможува удобна работа и мултитаскинг за секојдневните задачи. Неговиот 15,6" FHD IPS дисплеј нуди јасен и пријатен приказ со мала потрошувачка на енергија.
15,6-инчниот FHD (1920x1080) IPS екран со осветленост од 250 нити обезбедува јасна и остра слика.
Тастатурата со полна големина овозможува удобно пишување додека работите и учите.
Црното куќиште со елегантен и тенок дизајн го прави лаптопот стилски и лесен за носење.
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7520U, 4 јадра / 8 нишки, 2,8 GHz, макс. 4,3 GHz
Графика
AMD Radeon графика
Меморија
16GB LPDDR5
SSD
512GB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Екран
15,6" FHD (1920x1080), IPS, 250 нити, анти-отсјај, 60Hz
Портови
1x HDMI 1.4, 2x USB-C (USB 3.2 Gen 2, PD 65W), 1x USB 3.2, 1x комбиниран аудио 3.5mm, 1x конектор за напојување
Зошто да купите ASUS Vivobook 15?
Доколку барате лаптоп кој комбинира сигурност, брзина и практичност за секојдневна канцелариска работа и забава, ASUS Vivobook 15 е совршен избор.
За други производи, посетете ја нашата страница за производи .
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7520U |
| Брзина на процесор | 2.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 4 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 1 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.63 kg |