ASUS Vivobook 15 M1502YA-BQ161, 90NB0X22-M00CA0, 15.6" FHD, AMD Ryzen 7 7730U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000859820
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 41.999 ден
- Цена
- 32.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS M1502YA лаптоп доаѓа со процесор AMD Ryzen 7 7730U, 16GB RAM, 512GB SSD, 15,6-инчен екран и без претходно инсталиран оперативен систем.
|


Внесете го својот стил во светот со Vivobookom 15, prijenosnim лаптоп prepunim карактеристики кои олеснува извршување работи, било gdje.


Совршен во секој детал


| Процесор | AMD Ryzen 7 7730U Mobile Processor 2.0GHz (8-core/16-thread, 16MB cache, up тоа 4.5 GHz max boost) |
| Меморија | 8GB DDR4 on плоча + 8GB DDR4 SO-DIMM |
| Складирање diska | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Optički уред | Ne |
| Екран | 15.6" IPS-level Panel FHD 1920x1080 Anti-Glare |
| Графика | AMD Radeon Graphics |
| Аудио | High Definition (HD) Audio |
| Звучници | Стерео |
| Микрофон | Да |
| Мрежно поврзување | Не |
| Wi FI мрежа | Wi-Fi + Bluetooth |
| Приклучоци | 1x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C support power delivery 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in |
| Тастатура | Backlit |
| Останато | 720p HD камера |
| Батерија | 42WHrs |
| Димензија | 35.97 x 23.25 x 1.99 ~ 1.99 cm |
| Тежина | од 1.70 kg |
| Боја | Сребрена |
| Оперативен систем | Нема |
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 7730U |
| Брзина на процесор | 4.5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 1 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 3 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| WiFI вграден | Да |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.7 kg |

