ASUS Vivobook 15 M1502YA-BQ296, 90NB0ZX2-M001X0, 15.6" FHD, AMD Ryzen 7 7730U, 16GB RAM, 1TB SSD, AMD Radeon Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000859805
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 42.999 ден
- Цена
- 36.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS Vivobook 15
ASUS Vivobook 15 нуди совршена рамнотежа помеѓу перформанси, преносливост и елеганција. Го придвижува AMD Ryzen 7 7730U процесор со осум јадра, со 16 GB DDR4 меморија и 1 TB SSD за брзо и ефикасно извршување секојдневни задачи.
15.6" FHD (1920x1080) IPS екран со 250nits осветленост нуди јасен и природен приказ.
Тастатура полнење големина обезбедува удобно пишување и прецизен внес поподатоциka.
Сино куќиште модерен дизајн го прави овој лаптоп елегантен и професионален изглед.
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 7 7730U, 8 јадра / 16 нишки, 2.0 GHz, max. 4.5 GHz
Графика
AMD Radeon Graphics
Меморија
16 GB DDR4
SSD
1 TB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Екран
15.6" FHD (1920x1080), IPS, 250nits, Против отсјај, 60Hz
Порти
1x HDMI 1.4, 3x USB 3.2, 1x USB 2.0, 1x комбиниран audio 3.5mm, 1x power приклучок
Зошто да го купите ASUS Vivobook 15?
Ако барате лаптоп кои комбинира моќен процесор, голем капацитет за складирање и елегантен дизајн, ASUS Vivobook 15 идеален е избор за канцелариски работа и мултимедија.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сина |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 7730U |
| Брзина на процесор | 2 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 1 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 3 kom |
| USB тип C | 0 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.7 kg |