ASUS Vivobook 15 X1502VA-BQ580, 90NB10T2-M01ST0, 15.6" FHD IPS, Intel Core i7-13620H, 16GB RAM, 512GB PCIe SSD, Intel Iris Xe Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000859800
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 42.990 ден
- Цена
- 34.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS Vivobook 15 X1502VA-BQ580
ASUS Vivobook 15 X1502VA-BQ580 нуди Intel Core i7-13620H перформанси, 16GB DDR4 RAM и 512GB SSD во елегантно и издржливо куќиште. Идеален е за работа, учење и мултимедија без компромис.
15.6" FHD IPS екран со Против отсјај премаз и TÜV сертификат
Pozadinski осветлена srebrna chiclet тастатура со нумерички дел и Fingerprint senzorom
Елегантен дизајн во ладно сребрена боја, маса 1.7 kg, со MIL-STD 810H certifikatom
Технички спецификации
Процесор
Intel Core и7-13620H, 10 јадра / 16 нишки, до 4.9 GHz
Графика
Intel UHD Graphics
Меморија
16GB DDR4 3200MHz (8GB вградена + 8GB SO-DIMM)
SSD
512GB PCIe 4.0 NVMe M.2
Екран
15.6" FHD (1920x1080, 16:9), IPS-level, 60Hz, 250 нити, 45% NTSC, Против отсјај, TÜV Rheinland certified, 82% screen-тоа-body
Порти
1x USB 2.0 Type-A, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (PD), 1x HDMI 1.4, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, 1x DC-in
Зошто да го купите ASUS Vivobook 15 X1502VA-BQ580?
Одличен избор за корисници кој бараат моќен и достапен лаптоп без преинсталиран систем, со сигурна работна меморија и модерен дизајн.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | За работа |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 13620H |
| Брзина на процесор | 2.4 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 12 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel Iris Xe |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 3.2 | 3 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.7 kg |