ASUS Vivobook 16 X1605VA-SH2228, 90NB10N2-M02PJ0, 16" WUXGA OLED, Intel Core i5-13420H, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000859791
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 41.999 ден
- Цена
- 34.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS Vivobook 16 X1605VA-SH2228
ASUS Vivobook 16 X1605VA-SH2228 нуди одличен сооднос перформанси и квалитет приказ благодарение на Intel Core i5-13420H процесор со 10 јадра и boost фреквенција до 4.6 GHz. Опремен е со 16GB DDR4 меморија и 512GB PCIe NVMe SSD за брз и сигурна работа. 16" WUXGA OLED екран нуди остра слика и квалитетен приказ, додека ASUS SonicMaster и AI noise cancelling подобруваат аудио искуство. Дополнително вклучува осветлена тастатура и читач отпечаток од прст за сигурност и практичност.
16" WUXGA OLED екран со 60Hz
Осветлена тастатура со нумерички дел и читач на отпечаток од прст
ладно сребрена дизајн, маса 1.88 kg
Технички спецификации
Процесор
Intel Core и5-13420H, 10 јадра, 2.1 / 4.6 GHz
Графика
Intel UHD Graphics
Меморија
16GB DDR4 (1x 8GB + 8GB залемена)
SSD
512GB PCIe NVMe SSD
Екран
16" WUXGA (1920 x 1200), OLED, 60Hz, Glossy
Порти
1x USB 3.1 Gen1, 2x USB 3.2, 1x USB Type-C, 1x HDMI, 1x 3.5 mm audio, Bluetooth 5.3
Зошто да го купите ASUS Vivobook 16 X1605VA-SH2228?
Одличен избор за корисници кој бараат OLED екран, i5 H-серија на процесор и брз SSD за секојдневна работа и мултимедија.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | 13420H |
| Брзина на процесор | 4.6 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 0 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel UHD Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel UHD Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 1 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.88 kg |