ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QL075W, 90NB14W3-M00ZE0, 14" WUXGA OLED Touchscreen, Intel Core Ultra 7 255H, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics 140T, Windows 11 Home, лаптопID EK000859832
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 82.990 ден
- Цена
- 74.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QL075W
ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QL075W е премиум ultrabook кој комбинира мобилност и перформанси благодарение на Intel Core Ultra 7 255H процесор со 16 јадра и boost фреквенција до 5.1 GHz. Опремен е со 16GB LPDDR5X меморија и 1TB PCIe NVMe SSD за брз и флуиден работа. 14" OLED екран на допир екран со 100% DCI-P3, HDR 500 True црна и 0.2 ms одзив нуди врвен квалитет приказ. Дополнитлено искуство надополнуваат Harman Kardon звучници, Dolby Atmos, AI noise cancelling и Windows Hello сигурност.
14" WUXGA OLED екран на допир екран со HDR 500 True црна
Осветлена тастатура со NumberPad поддршка
Син алуминиумски дизајн, маса 1.28 kg
Технички спецификации
Процесор
Intel Core Ultra 7 255H, 16 јадра, 2.0 / 5.1 GHz
Графика
Intel Arc Graphics 140T
Меморија
16GB LPDDR5X (залемена)
SSD
1TB PCIe NVMe SSD
Екран
14" WUXGA (1920 x 1200), OLED, 60Hz, 0.2 ms, 100% DCI-P3, HDR 500 True црна, Touchscreen
Порти
1x USB 3.2, 2x USB Type-C, 1x HDMI, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QL075W?
Одличен избор за корисници кој сакаат лесен и премиум лаптоп со OLED екран на допир екран, моќен Intel Core Ultra процесор и долготрајна мобилност.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Да |
| Големина на екран | 14 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core Ultra 7 |
| Модел на процесор | 255H |
| Брзина на процесор | 5.1 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 16 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel Arc Graphics 140T |
| Модел на графичка карта | Intel Arc Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 1 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.28 kg |