Acer Nitro Lite 16 NH.DACEX.001, 16" IPS, Intel Core i5-13420H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Windows 11 Home, лаптопID EK000859811
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 59.999 ден
- Цена
- 51.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Acer Nitro Lite 16 NH.DACEX.001
Acer гејминг лаптоп носи моќни перформанси со Intel Core i5-13420H процесор и GeForce RTX 3050 графика. Опремен е 16" IPS 165Hz екран и модерен приклучоци, вклучувајќи Thunderbolt™ 4.
16" IPS екран со 165Hz и ComfyView технологија
Осветлена тастатура со гејминг акцент
Црн дизајн маса 1.95 kg со Acer идентитет
Технички спецификации
Процесор
Intel Core i5-13420H, 8 јадра / 12 нишки, од 1.4 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 3050
Меморија
16GB DDR5
SSD
512GB PCIe 4.0 NVMe M.2
Екран
16" WUXGA (1920x1200), IPS, 165Hz, ComfyView
Порти
1x HDMI, 1x LAN (RJ45), 2x USB 3.2, 1x USB-C (Thunderbolt™ 4)
Зошто да го купите Acer Nitro Lite 16 NH.DACEX.001?
Одличен избор за корисници кој сакаат гејминг перформанси и брз IPS екран по povoljnoj цена.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | 13420H |
| Брзина на процесор | 1.4 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 3050 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 3050 |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Да |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Број на батериски ќелии | 3 |
| Маса | 1.95 kg |
| Останато | IPS 165Hz zaslon, ComfyView |