ACER Nitro V 15, NH.QZ8EX.00B, 15.6'' FHD IPS 165Hz, Intel Core i9-13900H, 32GB RAM, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 5060, bez OS-a, лаптопID EK000859794
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 99.999 ден
- Цена
- 89.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ACER Nitro V 15 ANV15-52-90PP
ACER Nitro V 15 нуди моќна комбинација модерни компоненти за гејминг и мултитаскинг. Вграден е Intel Core процесор и графичка картичка NVIDIA GeForce RTX 50 серија што овозможува мазни перформанси и поддршка за ray tracing и DLSS технологија. Екран од 15.6 инчи Full HD резолуција со освежување до 165 Hz нуди одлична визуелна флуидност и широка палета бои. DDR5 работна меморија и PCIe NVMe SSD придонесуваат за брзо стартување систем и намалување на времето на вчитување, додека AI алаткаи подобруваат системот на контрола, гласовниот квалитет и автоматскотот снимање на сите гејминг моменти.
15.6" 1920x1080 FHD IPS екран
Осветлена тастатура стандардна големина
Модерен и елегантен латпоп
Технички спецификации
Процесор
Intel Core i9 13900H, 14 јадра / 20 нишки, 4.1 GHz, max. 5.4 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 5060 8 GB GDDR7 SDRAM
Меморија
32 GB DDR4
SSD
1 TB SSD NVMe
Екран
15.6" FHD IPS 1920x1080 165Hz
Порти
1x RJ45, 1x HDMI, 3x USB 3.2, 1x USB-C
Зошто да го купите ACER Nitro V 15 ANV15-52-90PP?
Ако барате гејминг лаптоп со озбилни перформанси, Acer Nitro V 15 predstavlja одличен избор. Неговиот модерен процесор и високофрекфетен екран овозможуваат лесна игра од популарните наслови и мултитаскинг со добра графика и брза работа. Стилизиран и мобилен дизајн го прави за корисници кој сакаат преносно решение без компромис на перформанси.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I9 |
| Модел на процесор | 13900H |
| Брзина на процесор | 2.6 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 14 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Капацитет SSD 1 | 1000 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 2050 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 3 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.11 kg |
| Останато | Full HD IPS zaslon 165 Hz, mat ComfyView, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, HDMI, USB 3.2 Gen1 i Gen2, Microsoft Precision TouchPad, 2 stereo zvučnika, HD web kamera, baterija 76 Wh, NitroSense, indikator Caps Lock/mikrofona, podrška za DLSS 4, TPM, Gigabit Ethernet |