Acer Nitro V15 NH.QZ8EX.00V, 15.6" FHD IPS 165Hz, Intel Core i9-13900H, 32GB RAM, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 5060, FreeDOS, gaming лаптопID EK000859801
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 102.990 ден
- Цена
- 86.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Acer Nitro V15 ANV15-52
Acer Nitro V15 лаптоп носи исклучителни перформанси благодарение на Intel Core и9 процесор и 32 GB RAM меморија, идеално за мултитаскинг и модерни игри. Брз SSD и моќна RTX 5060 графика нудат совршено искуство работа и забава.
15.6" FHD IPS екран со фреквенција од 165Hz за флуиден приказ игри
Тастатура со позадинско осветлување со прецизни копчиња и црвени акценти
Црно мат дизајн со модерен гејмерски линии и робустен изглед
Технички спецификации
Процесор
NIntel Core и9-13900H, 14 јадра / 20 нишки, 2.6 GHz, max. 5.4 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7
Меморија
32 GB DDR4
SSD
1 TB PCIe 4.0 NVMe SSD
Екран
15.6" FHD (1920x1080), IPS, 165Hz, Против отсјај (ComfyView)
Порти
3x USB-A (USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C (Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4, Power Delivery), 1x HDMI 2.1, 1x RJ-45 (LAN), 1x комбиниран audio 3.5mm, 1x power приклучок
Зошто да го купите Acer Nitro V15 ANV15-52?
Nitro V15 нуди моќен хардвер и напредни можности hlađenja, што го го прави izvrsnim избор за гејмери и барани корисници кој бараат dugoročnu сигурноst.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Acer |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I9 |
| Модел на процесор | 13900H |
| Брзина на процесор | 5.4 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 14 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 1000 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 3 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Број на батериски ќелии | 4 |
| Маса | 2.1 kg |
| Останато | IPS 165Hz zaslon, ComfyView, DTS® X: Ultra Audio, Thunderbolt™ 4, Killer™ Ethernet E2600, Wi-Fi 6E, TouchPad |