Acer Nitro V17 AI ANV17-41-R88F, NH.QYVEX.004, 17.3" FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 5060, FreeDOS, лаптопID EK000859773
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 99.999 ден
- Цена
- 88.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
ACER Nitro V 17 AI ANV17-41-R88F
Acer Nitro V 17 AI нуди моќни перформанси благодарение на AMD Ryzen 7 процесор и NVIDIA GeForce RTX графика, со голем 17,3-инчен екран за удобен работа и мултимедија. Брза DDR5 меморија и NVMe SSD овозможуваат флуиден мултитаскинг и брзо стартување апликации, додека напредни аудио и комуникациски технологии обезбедуваат квалитетна секојдневна употреба.
Голем 17.3-инчен IPS екран Full HD резолуција нуди јасност и удобно искуство за гледање.
Prostrana тастатура со нумерички дел и позадинско осветлување овозможува удобен за работа и во слабо осветлвуање во просторијата.
Црно куќиште, робустен и професионален изглед.
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 7 260, 8 јадра / 16 нишки, 3.8 GHz, max. 5.1 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7
Меморија
32 GB DDR5
SSD
1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
17.3" FHD (1920x1080), IPS, 144Hz
Порти
3x USB-A (USB 3.2 Gen 1, 5Gbps), 1x USB-C (USB 3.2 Gen 1), 1x HDMI, 1x RJ-45 (LAN), 1x комбиниран audio 3.5mm, 1x power приклучок
Зошто да го купите ACER Nitro V 17 AI ANV17-41-R88F?
Ова лаптоп идеален е избор за корисници кој имаат потреба од моќни перформанси, голем екран и секојдневна функционалност.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Acer |
| Copilot PC | Da |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 260 |
| Брзина на процесор | 3.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 1 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| WiFI вграден | Да |
| Bluetooth | Да |
| Број на батериски ќелии | 4 |
| Маса | 2.7 kg |
| Останато | Max. brzina procesora:5.1 GHz, Ryzen AI NPU (do 16 TOPS), 144Hz FHD IPS ekran, Wi-Fi 6E, numerička tipkovnica |