ASUS TUF Gaming FA608UM-RV015, 90NR0KV1-M002K0, 16" FHD+ IPS, AMD Ryzen 7 260, 16GB RAM, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 5060, Free DOS, лаптопID EK000859778
ASUS TUF Gaming FA608UM-RV015, 90NR0KV1-M002K0, 16" FHD+ IPS, AMD Ryzen 7 260, 16GB RAM, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 5060, Free DOS, лаптопID: EK000859778
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 88.999 ден
- Цена
- 79.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
ASUS TUF Гејминг FA608UM-RV015 AMD Ryzen 7 260 16inch WUXGA 16GB DDR5 1TB PCIe SSD RTX 5060 8GB Free DOS
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
ASUS TUF Гејминг FA608UM-RV015 AMD Ryzen 7 260 16inch WUXGA 16GB DDR5 1TB PCIe SSD RTX 5060 8GB Free DOS
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Asus |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 260 |
| Брзина на процесор | 3.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Такт Меморија | 5600 |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 1 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 3 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Број на батериски ќелии | 4 |
| Маса | 2.2 kg |
| Останато | Tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem, IPS, Anti glare, G-Sync, Dva zvučnika, Dolby Atmos |