HP Victus 15-fa2130nm, CV9X9EA, 15.6" FHD IPS, Intel Core i7-13620H, 16GB RAM, 1TB SSD, GeForce RTX 4060 8GB, FreeDOS, лаптопID EK000859787
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 93.990 ден
- Цена
- 84.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP Victus Гејминг Лаптоп 15-fa2130nm
HP Victus 15-fa2130nm со Core i7-13620H, RTX 5060 8GB и 1TB NVMe SSD носи FHD IPS 144Hz екран и богат избор приклучока во Mica сребрена изведба.
15.6" FHD IPS 144Hz, 300 нити, 62.5% sRGB, против отсјај
Полна, позадинско осветлена (bela) тастатура со нумерички дел, Moonstone Gray
Sребрен дизајн, маса 2.29 kg, Victus by HP идентитет
Технички спецификации
Процесор
Intel Core i7-13620H, 10 јадра / 16 нишки, до 4.9 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 5060 Лаптоп GPU 8GB GDDR7 + Intel Graphics
Меморија
16GB DDR5 5200MHz (1x 16GB SO-DIMM)
SSD
1TB PCIe NVMe M.2
Екран
15.6" FHD (1920x1080), IPS, 144Hz, 300 нити, 62.5% sRGB, Против отсјај, микро-раб
Порти
1x USB Type-C 5Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4а, HP Sleep и Charge); 1x USB Type-A 5Gbps (HP Sleep и Charge); 1x USB Type-A 5Gbps; 1x HDMI-out 2.1; 1x RJ-45; 1x слушалки/микрофон; 1x AC smart pin; Wi-Fi 6; Bluetooth 5.4
Зошто да го купите HP Victus Гејминг Лаптоп 15-fa2130nm?
Одличен избор за гејмери кој бараат стабилни перформанси, брз 144Hz екран и модерно поврзување во 15.6" формат.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I7 |
| Модел на процесор | 13620H |
| Брзина на процесор | 4.9 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | nVidia GeForce RTX 5060 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5060 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Број на батериски ќелии | 4 |
| Маса | 2.29 kg |