Lenovo Legion 5 15AHP10, 83M0001SSC, 15.1" OLED WQXGA, AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB, FreeDOS, gaming laptopID EK000820549
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
- 99.990 ден
- Цена
- 77.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 24.04.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
LENOVO Legion 5 15AHP10
Преносен компјутер со AMD Ryzen 7 процесор, NVIDIA RTX графика, 32 GB DDR5 меморија и брз PCIe NVMe SSD кој нуди многу високи перформанси за барани задачи, мултимедија и долготрајна работа.
15.1" OLED екран со WQXGA резолуција овозможува исклучителна острина, висока осветленост и длабок контраст
Тастатура во полна големина со позадинско осветлување овозможува удобна работа во сите услови
Робусен и модерен дизајн во црна боја со чисти и функционални линии
Технички Спецификации
Процесор
AMD Ryzen 7 260, 8 јадра / 16 нишки, макс. 5.1 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR7
Меморија
32 GB DDR5 5600Hz
SSD
1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
15.1" WQXGA (2560x1600), OLED, 1000 nits, Dolby Vision, HDR True Black 600
Порти
3x USB-A (USB 3.2 Gen 1), 2x USB-C (DisplayPort), 1x HDMI, 1x RJ-45 (LAN), комбиниран аудио 3.5 mm
Зошто да го купите LENOVO Legion 5 15AHP10?
Овој преносен компјутер нуди моќен хардвер, врвен OLED екран и модерна поврзаност во робусно куќиште.
За останатите производи посетете ја нашата страница за производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Lenovo |
| Copilot PC | Ne |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.1 " |
| Резолуција на екран | 2560 x 1600 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 260 |
| Брзина на процесор | 5.1 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Такт Меморија | 5600 |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5050 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 5050 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 3 kom |
| USB 3.2 | 4 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| WiFI вграден | Да |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.9 kg |
| Останато | OLED WQXGA zaslon 1000 nits, Dolby Vision, HDR True Black 600, DisplayPort preko USB-C, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, HD kamera 5 MP, GDDR7 grafička memorija |