Lenovo LOQ 15AHP10, AMD R7, 83JG0025RM 15.6″ FHD IPS 144Hz, R7 250/ 16GB / 1TB SSD / RTX 5050 8G gaming лаптопID EK000848726
Lenovo LOQ 15AHP10, AMD R7, 83JG0025RM 15.6″ FHD IPS 144Hz, R7 250/ 16GB / 1TB SSD / RTX 5050 8G gaming лаптопID: EK000848726
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 81.990 ден
AMD Ryzen 7 250 (8C / 16T, 3.3 / 5.1GHz, 8MB L2 / 16MB L3)/ 1x 16GB SO-DIMM DDR5-5600/ (2xSODIMM)/ 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe/ 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits AG, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC +...
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 05.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
AMD Ryzen 7 250 (8C / 16T, 3.3 / 5.1GHz, 8MB L2 / 16MB L3)/ 1x 16GB SO-DIMM DDR5-5600/ (2xSODIMM)/ 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe/ 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits AG, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC + 5.0MP with E-shutter/ NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR7, Boost Clock 2662MHz, TGP 100W, AI 16 TOPS/ Ethernet 100/1000M/ Wi-Fi 6, 802.11ax 2×2 + BT5.3/ AI Chip: LA1/ Integrated 60Wh// White Backlit Keyboard/ Stereo speakers, 2W x2/ Firmware TPM 2.0/ 2,4 kg/ 24m. Warranty/ DOS
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сива |
| Бренд | Lenovo |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Бренд на процесор | AMD |
| Модел на процесор | AMD Ryzen 7 5800H |
| Брзина на процесор | 5.1 GHz |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | NVIDIA |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Маса | 2.4 kg |