Lenovo LOQ 15ARP10E, 83S0003PSC, 15.6" FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB, Free DOS, лаптопID EK000859823
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 59.999 ден
- Цена
- 49.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Lenovo LOQ 15ARP10E (83Со0003PSC)
Lenovo LOQ 15ARP10E (83Со0003PSC) е гејминг лаптоп опремен процесор AMD Ryzen 5 7535HS (6 јадра / 12 нишки, до 4.55 GHz) и графика NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 (TGP 65W). Со 16GB DDR5-4800 меморија и 1TB PCIe 4.0 NVMe SSD, овозможува стабилни перформанси за игри и секојдневни задачи. 15.6" FHD IPS екран со 144Hz, 100% sRGB и FreeSync поддршка нуди мазно и прецизно искуство играње. Дополнително го надополнуваат бело позадинско осветлување на тастатурата, HD 720p камера со Privacy Shutter и куќиште во боја сива.
15.6" FHD IPS 144Hz екран со 100% sRGB и FreeSync
White backlit тастатура (Словенечка) и прецизност touchpad
сива гејминг дизајн, маса од 1.8 kg
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7535HS, 6 јадра / 12 нишки, 3.3 / 4.55 GHz
Графика
NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 (Boost 990MHz, TGP 65W)
Меморија
16GB DDR5 4800MHz (1x 16GB SO-DIMM)
SSD
1TB PCIe 4.0x4 NVMe M.2 2242 SSD
Екран
15.6" FHD (1920 x 1080), IPS, 144Hz, 300 nits, 100% sRGB, Против отсјај, FreeSync
Порти
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1, PD 3.0), 1x HDMI 2.1 (up тоа 8K/60Hz), 1x слушалки / микрофон combo (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45), 1x читач на картички, 1x Slim Tip power приклучок, Bluetooth 5.2
Зошто да го купите Lenovo LOQ 15ARP10E (83Со0003PSC)?
Одличен избор за корисници кој бараат RTX 3050 графика, 144Hz екран и 1TB SSD во сигурна гејминг куќиште маса од 1.8 kg.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сива |
| Бренд | Lenovo |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7535HS |
| Брзина на процесор | 4.55 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 6 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 3050 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 2 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.8 kg |
| Останато | FHD IPS 144Hz 300nits ekran, 100% sRGB, FreeSync, HD 720p kamera s poklopcem za privatnost, stereo zvučnici 2W x2 s Nahimic Audio, 3-u-1 čitač kartica |