HP 15-fc0277nm, CZ9C6EA, 15.6" FHD IPS, AMD Ryzen 5 7520U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859824
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 45.990 ден
- Цена
- 38.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP 15-fc0277nm (CZ9C6EA)
HP 15-fc0277nm е сигурен 15.6-инчен лаптоп за секојдневен Internet и Office работа. Опремен е AMD Ryzen 5 7520U процесор со 4 јадра и максимален boost до 4.3 GHz, со 16GB DDR4 меморија и 512GB PCIe NVMe SSD за брза и стабилна работа. IPS FHD против отсјај екран осветленост 300 нити обезбедува удобно гледање, додека AMD Radeon Graphics pokriva секојдневни графичke задачи. Лаптоп доаѓа со Windows 11 Home, HP True Vision 720p HD камера, Firmware TPM безбедно и лесно куќиште со тежина од 1.59 kg.
15.6" FHD IPS против отсјај екран со 300 нити осветленост
Тастатура полнење големина со нумерички дел и прецизен тачпад
Сребрен HP дизајн, маса 1.59 kg
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7520U, 4 јадра / 8 нишки, до 4.3 GHz
Графика
AMD Radeon Graphics
Меморија
16GB DDR4 3200 MT/со (вградена)
SSD
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
15.6" FHD (1920 x 1080, 16:9), IPS, 60Hz, 300 nits, 45% NTSC, Против отсјај
Порти
1x USB Type-C 5Gbps, 2x USB Type-A 5Gbps, 1x HDMI 1.4b, 1x headphone/микрофон combo, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите HP 15-fc0277nm (CZ9C6EA)?
Одличен избор за корисници кој бараат сигур FHD IPS лаптоп со Ryzen 5 процесор, 16GB RAM и брз SSD за секојдневни задачи во тенко и лесенom куќиште.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7520U |
| Брзина на процесор | 4.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 4 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.59 kg |