HP 17-cp2039nm, CB7S6EA, 17.3" FHD, AMD Ryzen 5 7520U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859827
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 53.999 ден
- Цена
- 45.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP Лаптоп 17-cp2039nm (CB7Со6EA)
HP Лаптоп 17-cp2039nm носи голем 17.3" FHD IPS екран со против отсјај премаз, 300 нити осветленост и Flicker-без треперење технологија за ugodnije гледање. Го придвижува го AMD Ryzen 5 7520U (4 јадра / 8 нишки, до 4.3 GHz) со 16GB LPDDR5-6400 меморија и 512GB PCIe NVMe SSD за брз и сигурна работа. Интегрирана AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, позадинско осветлена тастатура со нумерички дел и HP True Vision 720p камера го прават со практично решение за секојдневна работа и мултимедија.
17.3" FHD IPS против отсјај екран со 300 нити
Тастатура со позадинско осветлување полнење големина со нумерички дел
природно сребрена дизајн, маса од 2.07 kg
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7520U, 4 јадра / 8 нишки, до 4.3 GHz
Графика
AMD Radeon Graphics
Меморија
16GB LPDDR5 6400 MT/со (вградена)
SSD
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
17.3" FHD (1920 x 1080, 16:9), IPS, 60Hz, 300 nits, 45% NTSC, Против отсјај, Flicker-без треперење
Порти
1x USB Type-C 5Gbps (податоци only), 2x USB Type-A 5Gbps, 1x HDMI 1.4b, 1x AC smart pin, 1x headphone/микрофон combo, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите HP Лаптоп 17-cp2039nm (CB7Со6EA)?
Одличен избор за корисници кој сакаат голем 17.3" екран, 16GB brze LPDDR5 меморија и сигурни Ryzen 5 перформанси за работа и забава.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7520U |
| Брзина на процесор | 4.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 4 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 3.1 gen1 | 2 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.07 kg |