HP 17-cp2040nm, CB7S8EA, 17.3" FHD, AMD Ryzen 5 7520U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, FreeDOS, лаптопID EK000859807
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 47.999 ден
- Цена
- 39.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP Лаптоп 17-cp2040nm (CB7Со8EA)
HP Лаптоп 17-cp2040nm е 17.3-инчен лаптоп со FHD IPS екран (1920 x 1080) кој нуди 300 нити осветленост, против отсјај обработка и Flicker-без треперење технологија за удобна работа. Го придвижува го AMD Ryzen 5 7520U (4 јадра / 8 нишки, до 4.3 GHz) со 16GB LPDDR5-6400 меморија и 512GB PCIe NVMe SSD за брз и сигурна работа. Интегрирана AMD Radeon Graphics, FreeDOS 3.0, позадинско осветлена тастатура со нумерички дел и HP True Vision 720p камера надополнуваат секојдневна функционалност.
17.3" FHD IPS против отсјај екран со 300 нити
Тастатура со позадинско осветлување полнење големина со нумерички дел
природно сребрена дизајн, маса од 2.07 kg
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 7520U, 4 јадра / 8 нишки, до 4.3 GHz
Графика
AMD Radeon Graphics
Меморија
16GB LPDDR5 6400 MT/со (вградена)
SSD
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
17.3" FHD (1920 x 1080, 16:9), IPS, 60Hz, 300 nits, 45% NTSC, Против отсјај, Flicker-без треперење
Порти
1x USB Type-C 5Gbps (податоци only), 2x USB Type-A 5Gbps, 1x HDMI 1.4b, 1x AC smart pin, 1x headphone/микрофон combo, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите HP Лаптоп 17-cp2040nm (CB7Со8EA)?
Одличен избор за корисници кои е važan голем 17.3" екран, 16GB brze меморија и сигурни Ryzen 5 перформанси со можност за инсталирање на сопствен оперативен систем.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 7520U |
| Брзина на процесор | 4.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 4 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 3.1 gen1 | 2 kom |
| USB 3.2 | 0 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.07 kg |