HP 255R G10, CV4Q2ET, 15.6" FHD, AMD Ryzen 7 7735U, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon 680M, FreeDOS, лаптопID EK000859796
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 40.990 ден
- Цена
- 34.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP 255R G10
HP 255R G10 со Ryzen 7 7735U процесор и Radeon 680M графика нуди моќни работни перформанси со DDR5 меморија и брз NVMe SSD. Квалитетен 15.6" FHD IPS екран нуди удобно искуство приказ.
15.6" FHD IPS екран со 300 нити осветленост и против отсјај завршна обработка
Standardna тастатура полнење големина со нумерички дел
Сиво куќиште маса 1.66 kg со модерен HP дизајн
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 7 7735U, 6 јадра / 12 нишки, до 4.5 GHz
Графика
AMD Radeon 680M
Меморија
16GB DDR5 4800MHz (1x 16GB SO-DIMM)
SSD
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
15.6" FHD (1920x1080), IPS, 300 нити, Против отсјај, 60Hz
Порти
1x HDMI, 1x USB Type-C (Power Delivery, DisplayPort, 10Gbps), 2x USB Type-A SS 5Gbit/со, 1x Audio In/Out, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите HP 255R G10?
Одличен избор за корисници кои su važni перформанси, сигурноst и квалитетен екран во лаптоп лаптопот.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 7735U |
| Брзина на процесор | 4.5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 6 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Не |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.66 kg |