HP OmniBook 5 Flip 14-fp0006nm, CF8J8EA, 14" 2K OLED Touch, Intel Core 5 120U, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859815
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 65.990 ден
- Цена
- 59.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP OmniBook 5 Flip 2-in-1 Лаптоп 14-fp0006nm
HP OmniBook 5 Flip 14 е конвертабилен 2-во-1 во Glacier silver боја со 14" 2K OLED TOUCH екран (300 нити, 95% DCI-P3) и Intel® Core™ 5 120U процесор, 16 GB LPDDR5-5200 меморија и 1 TB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD; вклучува позадинско осветлена тастатура и Windows 11 Home.
14" 2K OLED TOUCH екран, 300 нити, 95% DCI-P3
Full-size позадинско осветлена „soft gray” тастатура
Glacier silver дизајн, konvertibilno 2-во-1 куќиште, маса 1.62 kg
Технички спецификации
Процесор
Intel® Core™ 5 120U, 10 јадра / 12 нишки, до 5.0 GHz
Графика
Intel® Graphics
Меморија
16GB LPDDR5 5200MT/со (вградена)
SSD
1TB PCIe 4.0 NVMe M.2
Екран
14" 2K (1920x1200, 16:10), OLED, 0.2ms, 300 нити, 95% DCI-P3, multitouch, UWVA, раб-тоа-раб glass, микро-раб, Low сина Light, 1,000,000:1 kontrast, 89% screen-тоа-body
Порти
1x USB Type-A 10Gbps; 1x USB Type-A 5Gbps; 2x USB Type-C 10Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4а, HP Sleep и Charge); 1x HDMI 2.1; 1x 3.5 mm combo audio
Зошто да го купите HP OmniBook 5 Flip 2-in-1 Лаптоп 14-fp0006nm?
Одличен избор ако барате лесен ковнертабилен 14" со OLED екран, брз 1TB SSD и различни приклучоци.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Да |
| Големина на екран | 14 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Intel Core 5 |
| Модел на процесор | 120U |
| Брзина на процесор | 5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.62 kg |