HP OmniBook 7 16-az0003nm, BU5Y3EA, 16" 2K IPS, Intel Core 5 210H, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, Windows 11 Pro, лаптопID EK000859809
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 76.990 ден
- Цена
- 67.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP OmniBook 7 Лаптоп 16-az0003nm
HP OmniBook 7 16-az0003nm со Windows 11 Pro комбинира Core 5 210H, 16GB DDR5 и 512GB NVMe SSD со 16" 2K IPS екран во Glacier сребрено куќиште.
16" 2K (1920x1200) IPS, 300 нити, 62.5% sRGB, против отсјај, 16:10
Полна, позадинско осветлена тастатура со нумерички дел (Soft gray)
Glacier сребрена алуминиумски дизајн, OmniBook 7 идентитет
Технички спецификации
Процесор
Intel Core 5 210H, 8 јадра / 12 нишки, до 4.8 GHz
Графика
Intel Graphics
Меморија
16GB DDR5 5200MT/со (2x 8GB SO-DIMM)
SSD
512GB PCIe Gen4 NVMe M.2
Екран
16" 2K (1920x1200, 16:10), IPS, 300 нити, 62.5% sRGB, Против отсјај, микро-раб
Порти
1x USB Type-A 10Gbps; 1x USB Type-A 5Gbps; 1x HDMI 2.1; 1x USB Type-C 10Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4а, HP Sleep и Charge); 1x Thunderbolt 4 USB-C 40Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4, HP Sleep и Charge); 1x слушалки/микрофон; Wi-Fi 6E; Bluetooth 5.3
Зошто да го купите HP OmniBook 7 Лаптоп 16-az0003nm?
Одличен избор за корисници кој сакаат 16:10 2K екран, Thunderbolt 4 и Wi-Fi 6E во елегантен деловна лаптопво.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | За работа |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Intel Core 5 |
| Модел на процесор | 210H |
| Брзина на процесор | 4.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Intel Graphics |
| Модел на графичка карта | Intel Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Pro |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.91 kg |