HP OmniBook 7 NGAI 17-dc0001nn, CV9Y4EA, 17" FHD IPS, Intel Core Ultra 7 258V, 32GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000859798
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 105.990 ден
- Цена
- 95.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP OmniBook 7 Лаптоп Next Gen AI 17-dc0001nn
HP OmniBook 7 17-dc0001nn комбинира Core Ultra 7 258V, 32GB LPDDR5x и 1TB NVMe SSD со 17.3" FHD TOUCH IPS екран (400 нити, 100% sRGB), 5MP IR камера и звук Poly Studio.
17.3" FHD IPS TOUCH екран, 400 нити, 100% sRGB
Полна, позадинско осветлена тастатура со нумерички дел (Soft gray)
Glacier сребрена алуминиумски дизајн, OmniBook 7 идентитет
Технички спецификации
Процесор
Intel Core Ultra 7 258V, 8 јадра / 8 нишки, до 4.8 GHz
Графика
Intel Arc 140V GPU
Меморија
32GB LPDDR5x 8533MT/со (вградена)
SSD
1TB PCIe Gen4 NVMe M.2
Екран
17.3" FHD (1920x1080), IPS, Touch, 400 нити, 100% sRGB, раб-тоа-раб glass, микро-раб
Порти
3x USB Type-A 10Gbps; 1x HDMI 2.1; 1x Thunderbolt 4 USB-C 40Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 2.1, HP Sleep и Charge); 1x USB Type-C 10Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4а, HP Sleep и Charge); 1x слушалки/микрофон; Wi-Fi 6E; Bluetooth 5.3
Зошто да го купите HP OmniBook 7 Лаптоп Next Gen AI 17-dc0001nn?
Одличен избор за корисници кој сакаат голем TOUCH екран, AI можности (Copilot+ PC, Intel AI Boost) и богато поврзување вклучувајќи Thunderbolt 4.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сребрена |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | За работа |
| екран на допир | Да |
| Големина на екран | 17.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core Ultra 7 |
| Модел на процесор | 258V |
| Брзина на процесор | 4.8 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Intel Arc 140V |
| Модел на графичка карта | Intel Arc Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Home |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.34 kg |