HP Victus 15-fb3705nm, BA2L5EA, 15.6 " FHD, AMD Ryzen 5 8645HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Free DOS, лаптопID EK000859789
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 55.990 ден
- Цена
- 48.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
HP Victus 15-fb3705nm (BA2L5EA) е 15,6-инчен гејминг лаптоп со Full HD екран, идеален за играчи и корисници кој бараат моќни перформанси по пристапна цена. Го придвижува AMD Ryzen 5 8645HS процесор со 16GB RAM и 512GB SSD, а за графика е задолжена NVIDIA GeForce RTX 3050, која овозможува солидни перформанси во игри и мултимедија. ЛаптопОт доаѓа без оперативен систем.
|

Snaga и moć
Моќен AMD Ryzen 5 8645HS процесор, кој постигнува брзина до 5 GHz и ima 6 јадра, обезбедува врвни перформанси за гејминг и мултитаскинг. Со 16 GB DDR5-5600 RAM, овој лаптоп овозможува брзо префрлање помеѓу апликации, додека 512 GB SSD овозможува брзо вчитување на системот и складирање на поподатоците.

Графички способности
За графички потреби, nVidia GeForce RTX 3050 графичка картичка обезбедува солидна изведба во најголем дел од модерните игри, овозможува да уживате во гејминг искуството без кочење и прекини. HP Victus 15-fb3705nm доаѓа со Free DOS оперативен ситем, кој овозможува флексибилност на корисниците да го инсталираат оперативниот систем спрема нивните потреби.

Повеќеначинско поврзување
Лаптопот е опремен со осветлена тастатура, што овозможува удобен работа и играње во услови слабо осветлување. За поврзување овде се 1 HDMI port, 1 LAN port (RJ45), 1 USB Type-C port, и Bluetooth поддршка, која осигурува потполна флексибилност за поврзаување со надворешни уреди и мрежи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | HP |
| Намена на лаптопот | Gaming |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1080 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 8645HS |
| Брзина на процесор | 5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 6 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Тип на графичка картица | nVidia |
| Модел на графичка карта | nVidia GeForce RTX 3050 |
| Модел на графичка карта | GeForce RTX 3050 |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB тип C | 1 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 2.29 kg |

