Lenovo IdeaPad 5 15ARE05, 81YQ007DSC, 15,6 FHD, AMD Ryzen 7 4700U, 8GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Windows 10 Home, лаптопID EK000331632
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
- Цена
- 49.999 ден
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Новиот IdeaPad 5
Во алуминиумско куќиште со нова генерација на AMD процесор, создаден е за да ги задоволи и најпребирливите корисници. Со моќна AMD Radeon изравботка, сите ваши омилени апликации ќе ги отвори без проблем. Ужиувајте во острите визуали на 15" FHD екран, со богат звук од звучникот прилагоден со Dolby Audio™, совршен за гледање на омилените ТВ емисии. Уникатни детали на дизајнот за дополнителна физичка безбедност на затварачот на веб камерата го комплтира беспрекориниот дизајн.
Кратки технички спецификации:
Lenovo IdeaPad 5 15ARE05, 81YQ007DSC, процесор AMD Ryzen 7 4700U, 2,00 GHz, Core 8, RAM меморија од 8GB DDR4-3200, екран 15,6" FullHD WVA 1920x1080 300nits Anti-Glare, хард диск од 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Windows 10 Home, графичка карта AMD Radeon Graphics, тастатура со позадинско осветлвуање, читач на отисок од прстот (Touch Style), читач на мемориски SD картички, стерео звучници, HD веб камера, 802.11ac, Bluetooth 5.1, 2x USB 3.2, USB Type-C, HDMI, тежина 1,66 kg, боја Сива, Гаранција 2 години.
|
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Lenovo |
| Големина на екран | 15.6 " |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | AMD Ryzen 7 4700U |
| Брзина на процесор | 2 GHz |
| RAM Меморија | 8 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Модел на графичка карта | AMD |
