Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10, 83K100JMSC, 15.3" WUXGA IPS, Intel Core i5-13420H, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, Intel UHD Graphics, Free DOS, лаптопID EK000859799
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 44.999 ден
- Цена
- 37.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10 (83K100JMSC)
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10 (83K100JMSC) носи сигурни перформанси со Intel Core i5-13420H процесор (8 јадра / 12 нишки, до 4.6GHz) и ukupno 16GB DDR5-4800 меморија во dual-channel конфигурација. Со 1TB PCIe 4.0 NVMe SSD, овозможува брзо стартување систем и апликации. 15.3" WUXGA IPS екран со 300 нити и против отсјај премаз нуди удобно работно искуство, додека позадинско осветлена тастатура и HD 720p камера со Privacy Shutter дополнително ја зголемува функционалноста.
15.3" WUXGA IPS против отсјај екран со 300 нити
Тастатура со позадинско осветлување (Словенечка) и прецизност touchpad
Cosmic сина алуминиумски дизајн, маса од 1.59 kg
Технички спецификации
Процесор
Intel Core i5-13420H, 8 јадра (4P + 4E) / 12 нишки, P-core до 4.6GHz, E-core до 3.4GHz
Графика
Integrated Intel UHD Graphics
Меморија
16GB DDR5 4800MHz (8GB залемена + 8GB SO-DIMM)
SSD
1TB PCIe 4.0x4 NVMe M.2 2242 SSD
Екран
15.3" WUXGA (1920 x 1200, 60Hz), IPS, 300 nits, 45% NTSC, Против отсјај
Порти
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1, USB PD 45-65W, DisplayPort 1.2), 1x HDMI 1.4, 1x слушалки / микрофон combo (3.5mm), 1x SD читач на картички, 1x Round tip power приклучок, Bluetooth 5.4
Зошто да го купите Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10 (83K100JMSC)?
Одличен избор за корисници кој бараат голем WUXGA IPS екран, 16GB RAM и 1TB SSD во елегантен куќиште боја Cosmic сина маса од 1.59 kg.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Сина |
| Бренд | Lenovo |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 15.3 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | 13420H |
| Брзина на процесор | 4.6 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | Intel |
| Модел на графичка карта | Intel UHD Graphics |
| Модел на графичка карта |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 1 kom |
| USB тип C | 0 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.59 kg |