Lenovo ThinkBook 16 G9 AHP 21UT000VSC, 16" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits, AMD Ryzen 7 250, 32GB RAM, 1TB SSD, AMD Radeon 780M Graphics, Windows 11 ProID EK000859790
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 85.999 ден
- Цена
- 72.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
LENOVO ThinkBook 16 G9 AHP
Лаптоп со AMD Ryzen™ 7 250 процесор, 32 GB DDR5 меморија и брз NVMe SSD наменет е деловна работа, напреден мултитаскинг и сигурна секојдневна употреба со Windows 11 Pro.
16" IPS екран WUXGA резолуција нуди простран и удобен приказ за работа
Тастатура полнење големина со позадинско осветлување овозможува удобен работа во сите услови
Модерен и професионален дизајн во сива боја со тенки и елегантни линии
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen™ 7 250, 8/16 јадра, 3.3 GHz
Графика
Intel Graphics
Меморија
32 GB DDR5 5600Hz (2x 16GB SODIMM DDR5-5600)
SSD
1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®
Екран
16" WUXGA (1920x1200), IPS, 400 nits, Против отсјај
Порти
1x USB-A (USB 5Gbps), Always On, 1x USB-A (USB 5Gbps), 2x USB-C® (USB4® 40Gbps), with USB PD 45-65W и DisplayPort™ 1.4а, 1x HDMI® 2.1, up тоа 4K/60Hz, 1x слушалки / микрофон combo jack (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45), 1x SD читач на картички
Зошто да го купите LENOVO ThinkBook 16 G8 IRL?
Lenovo ThinkBook 16 G9 е модерен деловен лаптоп дизајниран за професионалци кој бараат високи перформанси, сигурноsт и голем работен простор. Опремен моќен AMD Ryzen процесор од најновата генерација, овој модел овозможува брзо стартување апликации, лесна мултитатскинг и продуктувна работа во текот на целиот ден.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сива |
| Бренд | Lenovo |
| Намена на лаптопот | За работа |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 250 |
| Брзина на процесор | 3.3 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon 780M Graphics |
| Модел на графичка карта | Radeon Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Pro |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.7 kg |